Uncategorized

Najlepsza oferta na prąd

Na rynku energetycznym w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele różnorodnych ofert. Która z nich jest najlepsza? Ta najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

Zużycie energii

Szukanie najlepszej oferty energetycznej  zaczynamy od analizy swojego zużycia prądu. Warto się zastanowić w jakich godzinach zużywamy najwięcej energii elektrycznej. Jeśli zużycie jest mniej więcej równomierne to idealną taryfą będzie taryfa jednostrefowa, gdzie przez całą dobę obowiązuje jedna stawka za kilowatogodzinę. Jeśli jednak w ciągu dnia nas nie ma, a spora część zużycia przypada na godziny wieczorne czy nocne to dobrym rozwiązaniem jest zmiana taryfy na dwustrefową. Tutaj doba jest podzielona na dwie strefy: droższą i tańszą.

Zmiana sprzedawcy energii

Im więcej prądu zużywamy, tym więcej zaoszczędzimy zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej. Na zmianie chyba najwięcej mogą zyskać te gospodarstwa domowe, które korzystają z ogrzewania elektrycznego. Przeglądając oferty firm energetycznych należy brać pod uwagę nie tylko stawkę za 1 kWh, ale i inne opłaty. Nie małe znaczenie ma np. wysokość opłaty handlowej, którą sprzedawca pobiera co miesiąc. Warto zwrócić uwagę czy te same warunki cenowe obowiązują przez cały okres obowiązywania umowy.

Nie tylko prąd

Obecnie na rynku jest dużo takich ofert, które nie składają się tylko i wyłącznie z produktu jakim jest prąd. Wielu sprzedawców proponuje także usługi około energetyczne. Najpopularniejsze to pomoc elektryka i innych fachowców w przypadku awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *