Uncategorized

Piekarnik elektryczny – jaki wybrać?

Piekarnik to urządzenie, które musi się znaleźć w każdej kuchni. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest to większy pożeracz energii od lodówki. Jaki piekarnik wybrać?

Zakup piekarnika

Co chwilę na rynku pojawiają się piekarniki elektryczne nowej generacji, w nowej odsłonie. Producenci chcą zachęcić klientów do kupna hasłami związanymi właśnie z nową generacją czy odsłoną. Przy zakupie piekarnika należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną, dostępne funkcje urządzenia, zabezpieczenia oraz rodzaj prowadnic. To oczywiście wszystko przekłada się na moc piekarnika, a tym samym na zużycie przez niego danej ilości prądu.

Moc piekarnika

Zastanawiasz ile wat ma piekarnik? Obecnie podawanie mocy na etykiecie energetycznej tego urządzenia nie jest obowiązkowe. Aby poznać moc piekarnika należy sięgnąć do instrukcji obsługi, karty produktu czy tabliczki znamieniowej umieszczonej na urządzeniu (przeważnie na tylnej obudowie). Na tabliczce znajdziemy takie informacje jak: nazwa producenta oraz dane sprzętu. Tutaj warto podkreślić, że każdy producent ma tu w zasadzie pełną dowolność. W większości przypadków jednak widnieją tam takie informacje jak: moc urządzenia, model, czy numer seryjny. Moc oczywiście jest mierzona w watach. Zdecydowana większość modeli posiada jednak moc powyżej 800 W.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *